avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice licitatie cu faza finala electronica
Discuție deschisă în Achiziţii publice

licitatie cu faza finala electronica

Care sunt regulile licitatiei cu faza finala electronica cu pas minim de licitare ?
Valoarea pasului minim este impusa doar pentru prima licitare sau pentru fiecare licitare ?
Pasul de licitare se aplica la cel mai mic pret sau la pretul propriu ofertat ?
Cel mai recent răspuns: billabong , utilizator 12:34, 14 Ianuarie 2010
varianta pasului de licitatie este optionala.poti sa nu selectezi.
rolul pasului de licitare este acela de a imbunatii licitatia,adica sa nu se liciteze pe sume derizorii care nu sunt semnificative,ci sume care ar putea insemna ceva.1%din valoarea publicata pe seap,sau 2 ,sau alta suma.aici dumneavoastra hotarati.
sper ca m-am facut inteleasa:D

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Licitatie cu faza finala le melcsy melcsy Buna ziua. Paote veti considera o intrebare banala, dar pana acuma nu am participat la asa ceva. cum se procedeaza? vrem sa participam la o licitatie cu faza ... (vezi toată discuția)
Sectiunea iv din fisa de date a achizitiei rambela rambela Cine a facut cerere de oferta cu ultima faza de licitatie electronica poate sa ma ajute si pe mine si sa-mi spuna ce a scris la Sectiunea IV.2.2 din fisa de ... (vezi toată discuția)
Licitatie electronica aurora_oprescu2009 aurora_oprescu2009 Buna ziua, intentionez sa particip la o licitatie cu procedura offline cu faza finala de licitatie electronica si ma nedumeresc doua aspecte: Primul aspect, ... (vezi toată discuția)