Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... O asociatie de proprietari are conturile blocate. Isi ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

O asociatie de proprietari are conturile blocate. Isi deschide ...

O asociatie de proprietari are conturile blocate. Isi deschide un cont revolut (nu se stie pe ce nume), apoi solicita plata in acest cont. Se stie aceste conturi revolut, nu pot fi urmarite de ANAF. Este legal ca o asocietie (pers juridica) sa aiba conturi revolut?
Problema nu este siguranta banilor (astia daca e sa dispara, dispar si din Lituania, la fel cum dispar si din Singapore sau din Romania), problema este ca revolut nu este banca (este orice altceva, dar nu banca), si asociatia de proprietari nu este persoana fizica, iar revolut nu deschide conturi business pentru asociatii de proprietari in Romania. In rest, toate ar fi frumoase.