Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Consimtamantul privind prelucrarea datelor personale ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Consimtamantul privind prelucrarea datelor personale este... ...

Consimtamantul privind prelucrarea datelor personale este... obligatoriu? Atunci, de ce se mai numeste consimtamant? Nu am gasit nicaieri ce se intampla daca nu imi dau consimtamantul, numai despre ce se intampla dupa ce mi-l dau. Am o problema cu o firma de asigurare, care imi conditioneaza despagubirea de furnizarea unor date extrem de personale.
rudolf_6200, utilizator
In cazul in care nu va dati consimtamantul, datele dvs nu pot fi prelucrate/folosite.