Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Construire garaj din lemn
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Construire garaj din lemn

Buna ziua.
Doresc sa construiesc un garaj din lemn, pe o fundatie mai veche, care a apartinut unei hale metalice. Am nevoie de autorizatie, de constructie, sau pot construi, datorita faptului ca nu torn fundatie, si folosesc materiale usoare??
Multumesc anticipat

Care este statutul spatiului unde intentionati edificarea garajului pe o fundatie veche?
Sunt situatii distincte cu solutionare diferita daca spatiul reprezinta domeniu public sau privat
gi-jane2, moderator