avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 411 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua.Prin cererea de apel pot fi aduse noi ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua.Prin cererea de apel pot fi aduse noi critici in afara ...

Buna ziua.Prin cererea de apel pot fi aduse noi critici in afara celor invocate in prima instanta, critici la care sunt depuse noi inscrisuri Multumesc
Cel mai recent răspuns: AV. GABRIELA GERBER , Avocat 11:31, 24 Ianuarie 2022
Critici da (atat a actiunii cat si a sentintei pronuntate), nu insa noi cereri direct in apel (capete de actiune).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nesolutionarea unei exceptii ridicate in recurs: nulitate ctynn ctynn este obligatoriu ca instanta de recurs sa se pronunte pe o exceptie si in dispozitivul sentintei? pentru acest motiv a fost admisa o contestatie in ... (vezi toată discuția)
Divort cu copil minor cornelia18 cornelia18 sunt in proces de divort cu fostul meu sot care nu mai locuim impreuna din ziua de cand am intentat actiunea de divort.Instanta mi-a incredintat mie fetita in ... (vezi toată discuția)
Cum atac o decizie a curþii de apel? romeoiasi romeoiasi M-am judecat pe fond cat si pe Apel - recurs . Am contestat o decizie a unei institutii pentru anulare instanta de fond a respins actiunea. Am facut recurs ... (vezi toată discuția)