Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cum atac o decizie a Curþii de Apel?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cum atac o decizie a Curþii de Apel?

M-am judecat pe fond cat si pe Apel - recurs .
Am contestat o decizie a unei institutii pentru anulare instanta de fond a respins actiunea. Am facut recurs insa curtea de Apel a respins recursul. M-am judecat in baza legii conteciosului administrativ. Problema e ca am avut avocat si ca in recurs am adus probe noi doveditoare, inscrisuri dar instanta de recurs nu a bagat de seama respingand actiune de recurs.

Doresc sa stiu cum as putea sa fac sa casez sentinta data de curtea de apel, fiind definitiva si irevocabila?
Cred ca mai puteti face o cerere de revizuire pe motiv ca s-au gasit probe noi.
Nu mai aveti sanse reale.
Puteti incerca o revizuire dar sansele sunt infime...
Imi puteti da un exemplu de cerere de revizuire.

Va multumesc.
Probele aduse nu sunt noi deoarece s-au analizat in recurs...