Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Buna ziua. Aparitia coronavirusului impune si ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Buna ziua. Aparitia coronavirusului impune si reevaluarea riscurilor ...

Buna ziua.
Aparitia coronavirusului impune si reevaluarea riscurilor de la locurile de munca
întrebare: reevaluarea riscurilor o facem pentru toate riscurile identificate si in evaluarea precedenta, in conditiile in care probabilitatea si gravitatea acestora raman nemodificate, sau se poate face doar pentru riscurile noi identificate cu mentiunea ca riscurile si masurile de prevenire si protectie din data de raman aceleeasi si sunt completate ?
Faceti o revizie si completare a materialului existent, nominalizati riscurile noi, recalculati gravitatea si gradul de risc.
Noile riscuri aparute influenteaza evaluarea/ cei doi indicatori.
Planul de prevenire si protectie va cuprinde masuri noi, dar cu siguranta vor duce si la completarea cu alte obiective a masurilor deja nominalizate.
multumesc mult