Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Evitarea dublei impozitari pentru factura SRL catre ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Evitarea dublei impozitari pentru factura SRL catre firma SUA. ...

Evitarea dublei impozitari pentru factura SRL catre firma SUA.

Buna ziua,
Voi face un contract prestari servicii intre SRL /PFA meu si o firma SUA. Nu inteleg exact ce impozite se platesc pentru veniturile acestea? (Si daca exista diferenta intre impozitul PFA/SRL in contextul acesta) Trebuie declarat ceva anume catre anaf? Acel certificat de rezidenta fiscala al firmei din SUA este necesar? Daca da ce trebuie facut cu acesta?

Multumesc in avans!
Buna ziua,
Grea intrebare, cautati un consultant fiscal.