Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, Am primit o amenda de 3000 lei de la DSP de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, Am primit o amenda de 3000 lei de la DSP de necompletare ...

Buna ziua,
Am primit o amenda de 3000 lei de la DSP de necompletare a “Passenger locator form” eu fiin personal navigant, amenda a sosit dupa 29 zile de la intocmirea PV.
Eu am muncit in ziua amenzii, nu am fost instiintata nici de catre compania la care lucrez nici de catre politia dr frontiera.
Ce sa fac in aceasta situatie? Cum se contesta aceasta?
Se contestă la Judecătorie , plângere împotriva procesului verbal de contravenție , daca nu știți singur ..e nevoie de avocat iar în cazul în care se anulează amenda , primiti înapoi banii cheltuiți cu avocatul .

Ana-anna a scris:

Buna ziua,
Am primit o amenda de 3000 lei de la DSP de necompletare a “Passenger locator form” eu fiin personal navigant, amenda a sosit dupa 29 zile de la intocmirea PV.
Eu am muncit in ziua amenzii, nu am fost instiintata nici de catre compania la care lucrez nici de catre politia dr frontiera.
Ce sa fac in aceasta situatie? Cum se contesta aceasta?