avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 875 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua, Am primit o amenda de 3000 lei de la DSP de ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua, Am primit o amenda de 3000 lei de la DSP de necompletare ...

Buna ziua,
Am primit o amenda de 3000 lei de la DSP de necompletare a “Passenger locator form” eu fiin personal navigant, amenda a sosit dupa 29 zile de la intocmirea PV.
Eu am muncit in ziua amenzii, nu am fost instiintata nici de catre compania la care lucrez nici de catre politia dr frontiera.
Ce sa fac in aceasta situatie? Cum se contesta aceasta?
Cel mai recent răspuns: Ștefana889 , utilizator 19:26, 25 Ianuarie 2022
Se contestă la Judecătorie , plângere împotriva procesului verbal de contravenție , daca nu știți singur ..e nevoie de avocat iar în cazul în care se anulează amenda , primiti înapoi banii cheltuiți cu avocatul .

Ana-anna a scris:

Buna ziua,
Am primit o amenda de 3000 lei de la DSP de necompletare a “Passenger locator form” eu fiin personal navigant, amenda a sosit dupa 29 zile de la intocmirea PV.
Eu am muncit in ziua amenzii, nu am fost instiintata nici de catre compania la care lucrez nici de catre politia dr frontiera.
Ce sa fac in aceasta situatie? Cum se contesta aceasta?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

formular lpf buna ziua azi am vazut decizia instantei in legatura cu contestarea ... saly30 saly30 buna ziua azi am vazut decizia instantei in legatura cu contestarea amenzii formularului LPF si nu inteleg foarte bine rezolutia atasez rezolutia mai jos cu ... (vezi toată discuția)
Amenda formular plf Ovidutus Ovidutus Buna ziua. In data de 28 decembrie am intrat pe teritoriul Romaniei. Nestiind ca e necesar completarea unui formulat PLF la intrarea in tara, am procedat la ... (vezi toată discuția)
Pentru contestarea amenzii date de dsp ilfov, carei judecatorii ... ioanao7 ioanao7 Pentru contestarea amenzii date de Dsp Ilfov, carei judecatorii te adresezi? (vezi toată discuția)