avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 556 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Termenul legal pentru a ii trimite fiscalul
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Termenul legal pentru a ii trimite fiscalul

Buna ziua!
Am vandut un autoturism pe 14.11.2021 in alt judet.Care este termenul maxim pentru a ii trimite cumparatorului contractele de vanzare-cumparare cu cele doua stampile de la Primaria mea,puse in cele doua chenare din partea de sus(fiscalul) ,pentru a nu avea probleme cu lege,gen sa zica,ca ma da in judecata caci de ce nu am trimis fiscalul ?
Cel mai recent răspuns: michael78 , utilizator 09:48, 29 Ianuarie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Trebuie sa va incadrati in termenul legal de inmatriculat bunul mobil,altfel riscati sa suportati eventuale consecinte
Legal,certificatul fiscal este obligatoriu la incheierea documentelor legale de tranzactionare bun mobil
Mai exact?

ynocentta a scris:

Trebuie sa va incadrati in termenul legal de inmatriculat bunul mobil,altfel riscati sa suportati eventuale consecinte
Legal,certificatul fiscal este obligatoriu la incheierea documentelor legale de tranzactionare bun mobil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procura pentru autoturism VIOPAUN VIOPAUN Daca am depasit termenul legal de inmatriculare al masini pe numele noului proprietar dupa ce am cumparat ,pot circula fara probleme cu procura si ... (vezi toată discuția)
Masina vanduta cu toate actele baciuiulian baciuiulian Buna ziua, Acum 1 an am vandut unei persoane un [b]WV Polo AVARIAT[/b] cu toate actele (talon si cartea masinii). Dansula spus ca repara masina, o pune pe ... (vezi toată discuția)
Masina cumparata fara sa cunosc adevaratul proprietar... georgiana92 georgiana92 Saptamana aceasta am cumparat o masina din Sibiu, am vazut-o pe internet am contactat vanzatorul ne-am inteles sa ne intalnim si am cumparata. Problema ii ca ... (vezi toată discuția)