Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Termenul legal pentru a ii trimite fiscalul
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Termenul legal pentru a ii trimite fiscalul

Buna ziua!
Am vandut un autoturism pe 14.11.2021 in alt judet.Care este termenul maxim pentru a ii trimite cumparatorului contractele de vanzare-cumparare cu cele doua stampile de la Primaria mea,puse in cele doua chenare din partea de sus(fiscalul) ,pentru a nu avea probleme cu lege,gen sa zica,ca ma da in judecata caci de ce nu am trimis fiscalul ?
Trebuie sa va incadrati in termenul legal de inmatriculat bunul mobil,altfel riscati sa suportati eventuale consecinte
Legal,certificatul fiscal este obligatoriu la incheierea documentelor legale de tranzactionare bun mobil
Mai exact?

ynocentta a scris:

Trebuie sa va incadrati in termenul legal de inmatriculat bunul mobil,altfel riscati sa suportati eventuale consecinte
Legal,certificatul fiscal este obligatoriu la incheierea documentelor legale de tranzactionare bun mobil