Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Tva afisat de o firma cu sediul intr-o tara UE
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Tva afisat de o firma cu sediul intr-o tara UE

Buna ziua, am si eu o intrebare: pentru o firma cu sediul intr-o tara UE, alta decat Romania, care vinde un serviciu on line, este legal daca lasa la latitudinea clientului sa isi aleaga valoarea tva-ului? pe prima pagina costul serviciului este afisat fara tva, doar in ultimul pas, cumparatorul poate sa iti aleaga tva-ul, avand posibilitatea clara de a alege tva 0, dintr-o tara care are tva 0, si nu Romania, unde tva-ul fiind 19% , ar creste simtitor costul. Multumesc frumos pt raspuns.
Multumesc anticipat pt orice raspuns.
da_na, utilizator