Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Buna seara, la depunerea declaratiei 318(catre ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Buna seara, la depunerea declaratiei 318(catre Ungaria)nu reusesc ...

Buna seara,
la depunerea declaratiei 318(catre Ungaria)nu reusesc sa trec de urmatoarea eroare :
"Pentru una sau mai multe achizitii/prestari servicii nu s-a precizat codul/subcodul de clasificatie sau acesta este incorect"
Mentionez ca toate facturile reprezinta taxe de drum,am pus cod 4,la subcod nimic deoarece daca am pus subcod 1 sau 4 tot eroare a dat.
Va rog sa ma indrumati cum ar trebui sa o complectez corect.
Multumesc anticipat.
Cod 4; sub-cod 4.1, incercati asa