avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1891 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Buna seara, la depunerea declaratiei 318(catre ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Buna seara, la depunerea declaratiei 318(catre Ungaria)nu reusesc ...

Buna seara,
la depunerea declaratiei 318(catre Ungaria)nu reusesc sa trec de urmatoarea eroare :
"Pentru una sau mai multe achizitii/prestari servicii nu s-a precizat codul/subcodul de clasificatie sau acesta este incorect"
Mentionez ca toate facturile reprezinta taxe de drum,am pus cod 4,la subcod nimic deoarece daca am pus subcod 1 sau 4 tot eroare a dat.
Va rog sa ma indrumati cum ar trebui sa o complectez corect.
Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: PopaMadalina , utilizator 15:20, 23 Februarie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cod 4; sub-cod 4.1, incercati asa

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare tva bulgaria BODNARASN BODNARASN Buna ziua, As dori sa ma ajutati cu niste coduri/subcoduri de activitati pentru recuperare de TVA din Bulgaria . Am incercat toate variantele pe care eu ... (vezi toată discuția)
Declaratia 390 din 2010 ASPAZIA ASPAZIA Buna Ziua, va rog sa ma indrumati si pe mine in urmatoarele: Sunt societate de import-export in regim de lohn.( platitor de tva in Romania) achizitionez ... (vezi toată discuția)
Taxare inversa iudith2000 iudith2000 V-as ruga sa ma ajutati in urmatoarea situatie:firma A din Olanda inregistrata in scopuri de TVA vinde firmei B din Romania,fiind inregistrata in scopuri de ... (vezi toată discuția)