Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Mostenire dupa socri Ajutati-ma, va rog, cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Mostenire dupa socri Ajutati-ma, va rog, cu raspuns la o intrebare. Familia A, casatoriti ...

Ajutati-ma, va rog, cu raspuns la o intrebare.
Familia A, casatoriti legal, fara copii. Unul dintre soti decedeaza, parintii si fratii celui decedat renunta la orice pretentie in favoarea sotului supravietuitor. Dupa un nr de ani parintii sotului decedat mor la randul lor. Sotul din familia A, supravietuitorul are drept la mostenire dupa fostii socri? Multumesc.
nu, nu ii mosteneste.