Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... instruire revenire din CCC
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

instruire revenire din CCC

Buna ziua,
Stiu ca in legislatie specifica ca pentru lucratorii care au lipsit mai mult de 30 de zile se face o instruire suplimentara. In cazul meu am o revenire din concediu crestere copil, nu mai am fisa veche si i-am facut o fisa noua cu instruire introductiv generala si la locul de munca, dar cu data revenirii si am trecut pe fisa "revenire din CCC". Cum trebuie sa procedez sa fie corect?
Corect era sa nu fi pierdut prima fisa...
Eu as. completa o noua fisa dar doar coperta ( nume, adresa...) si prima pagina doar partea de sus, pana la traseu.
Rubricile legate de instruire le-as lasa libere ( aceste instruirii au fost facute la un moment dat...) si as mai face doar o instruire suplimentara, urmand sa continui cu instruirea periodica conform tematicii...

Sper sa nu aveti probleme la un eventual control ITM
Puteti reface fisa ssm initiala, luand datele de la serviciul personal (pentru angajare si intrerupere activitate pentru ccc) si de la locul de munca (pentru inceperea activitatii, de la seful de departament) si scriindu-le pe fisa noua.
Completati traseul actual.
Nu uitati sa se faca instruirea periodica de catre conducatorul locului de munca.