Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Acte pentru indemnizație
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Acte pentru indemnizație

Buna ziua. Sunt însărcinată în aproape 5 luni , am fost angajata din 10.05 2019 până în 05.06 2021 , data nașterii e in 23 iunie 2022,m-am reangajat de 3 săptămâni o să mai am 5 luni in plus pe contractul de munca , vreau să întreb ...nu o sa am probleme să nu pot lua indemnizație ? o să fiu ok cu actele necesare? Trebuie sa am și actele de la fostul loc de muncă unde am acumulat mai multa vechime? sau este suficient ceea ce o sa mi se de-a de la actualul loc de muncă? .. Acte de la fostul loc de muncă nu am nimic , nu a vrut sa îmi de-a nimic ... de asta întreb să știu cum e de facut. Aștept un răspuns. Mulțumesc.
Trebuie sa aveti adeverinte eliberate de toti angajatorii care intra in perioada eligibila pentru CCC.
Pai și cum pot face rost de actele de la fostul angajator ? că nu mi le-a trimis din Iunie !
Sesizati ITM-ul cu privire la refuzul eliberarii.