Forum Discuţii juridice Executare silită Bună ziua! Ce poate face o persoană care a primit ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună ziua! Ce poate face o persoană care a primit beneficii ...

Bună ziua! Ce poate face o persoană care a primit beneficii din UK de la inceputul pandemiei, dar s-a descoperit ca era in România? Acum i se cer toti banii inapoi, peste 20,000£. Poate recupera statul britanic banii, daca persoana este stabilita definitiv in Romania? Vă mulțumesc!
Sunt firme (din Romania) ce recupereaza de ani buni amenzi date in tot spatiul UE. Credeti ca guvernul britanic nu poate apela la asa ceva ?!?
latka, utilizator
Nu am idee, de aceea intreb. Sper sa stie cineva cu exactitate care e procedura.

latka a scris:

Sunt firme (din Romania) ce recupereaza de ani buni amenzi date in tot spatiul UE. Credeti ca guvernul britanic nu poate apela la asa ceva ?!?

Guvernul Britanic a încheiat un acord cu România, de a recuperarea creanțelor.Parca a fost acum un an ,anunțul pe site-ul Anaf.
Cu părere de rău, te ai cam ars ( bun de plată).