Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Schimbarea destinatiei terenului extravilan, din ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Schimbarea destinatiei terenului extravilan, din livada in teren arabil

Buna seara!
Am mostenit un teren extravilan( aprox.0,5 ha) cu destinatia livada. Imediat dupa 1990 ,terenul a fost transformat in teren arabil , cultivat an de an, insa in documente el figureaza livada. De ce documente am nevoie la Directia agricola pentru schimbarea destinatiei din livada in teren arabil .Este necesara intabularea terenului inainte sau dupa obtinerea acestei adeverinte de schimbarea destinatiei?Va multumesc!
verbitax, utilizator