Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Buna ziua ! Am cumparat o masina de spalat de la emag ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Buna ziua ! Am cumparat o masina de spalat de la emag in 17,08,2021. ...

Buna ziua ! Am cumparat o masina de spalat de la emag in 17,08,2021. Mi-a fost livrata fara factura si cu defect la imbinarea mastii exterioare. Am sperat ca era un defect ”de suprafata” dar in timp am realizat ca toate programele sunt mult mai lungi decat cele trecute in cartea tehnica. Am sesizat ANPC dar emag ma duce cu vorba si nu a facut nici un demers concret ptr inlocuirea ei. Ce pot face ? Se pot solicita si despagubiri ?
legal, prima optiune este repararea. inlocuirea e abia a doua. e un posibil motiv pentru care furnizorul "va duce" cu vorba. solicitati repararea