Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Primirea de noi membrii (asociatii-cluburi cu ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Primirea de noi membrii (asociatii-cluburi cu personalitate juridica) intr-un ONG

Pentru primirea de noi membrii ( asociatii-cluburi cu personalitate juridica) intr-un ONG care este procedura de urmat (documente necesare) si daca este nevoie de cerere de modificare a actului constitutiv si statut in acest sens sau daca nu ce trebuie facut ?
george-neagu, moderator
Procedura primirii de noi membri o găsiți în actul constitutiv/statut. Documentele se depun la Judecătoria în raza căreia are sediul Asociația.