avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 799 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Salut,referitor la legea 269/2004 articolul 4 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Salut,referitor la legea 269/2004 articolul 4 aliniatul 1 pentru ...

Salut,referitor la legea 269/2004 articolul 4 aliniatul 1 pentru a beneficia de programul 200 Euro pentru calculator,eu beneficiez de 500 de lei indemnizatie de handicap si 1386 lei indemnizatie de insotitor,
Doar acesta este venitul meu legea spune ca trebuie sa am venit brut 250.
Ma gospodoresc cu mama care nu are venit.
Pot beneficia de programul 200 Euro pentru calculator daca venitul meu provine din certificatul de handicap?
[ link extern ]
Cel mai recent răspuns: wollya , utilizator 17:45, 10 Februarie 2022
[ link extern ] /
Gasiti acel articol in Norme Metodologice din 2004 ,ultimul link.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie handicap micsorata cristinabarbu cristinabarbu Buna seara. Astazi am fost anuntata ca \"Guvernul Boc\" a hotarat sa taie 200 lei din indemnizatia de handicap de care beneficia baietelul meu, el avand un ... (vezi toată discuția)
Deduceri din impozitul pe salariu pentru copii boicuoana boicuoana buna as dori si eu daca se poate sa stiu cat anume valoreaza deducerea de salar ,eu am trei copii si cine anume poate beneficia de aceasta (vezi toată discuția)
Cumul pensie cu salariu deducere da sau nu? user2011 user2011 Buna ziua Ca orice unitate avem angajati si pensionari. Acestia cumuleaza evident pensia cu salariul (fiind in conf. cu legislatia in vigoare). La calculul ... (vezi toată discuția)