Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiunea moștenire se poate face în primele 6 ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiunea moștenire se poate face în primele 6 luni cu taxe ...

Succesiunea moștenire se poate face în primele 6 luni cu taxe notariale mai mici?
Buna ziua!
Taxele de succesiune ( onorariu de succesiune al notarului) sunt diferite de la un notar la altul, nu sunt fixe!
In schimb, daca succesiunea se face in 2 ani de la decesul defunctului pentru care se dezbate succesiunea, nu se mai plătește impozit la stat!
gi-jane2, moderator