Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intrebare Contract ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intrebare Contract ...

Buna ziua
Ma numesc Maianu Mariana, sunt angajata la o institutie de invatamant si am urmatoarea nelamurire:
Care este modalitatea de angajare / plata a unor salariati angajati la scoala cu contract individual de munca pe perioada nedeterminata si care urmeaza sa presteze zilnic (pentru o perioada de aproximativ 4 luni) servicii de supraveghere a copiilor in afara programului de munca stipulat in contractul de baza?
Pentru serviciul prestat (in afara programului de munca) unitatea poate incheia cu salariatul un contract de prestari servicii / conventie civila pentru aceasta activitate care se va desfasura repetitiv ?
Multumesc anticipat
Maianu, utilizator
Supravegherea se face in baza fisei postului ?
Nu. Este separat de contractul individual de munca și de fisa postului .

Cornel Vasile a scris:

Supravegherea se face in baza fisei postului ?

Maianu, utilizator
In acest caz, va trebui sa va incheie un nou c.i.m. cu timp partial.
Inteleg ca nu se poate încheia un contract de prestări servicii?
Va mulțumesc mult pentru sprijin

Cornel Vasile a scris:

In acest caz, va trebui sa va incheie un nou c.i.m. cu timp partial.

Acela se poate incheia numai in anumite condiții.