avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 929 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare anticipata partial.
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare anticipata partial.

Buna ziua ! Soacra mea este nascuta pe data de 21.Februarie 1966. Are in prezent 34 ani vechime ,din care 9 ani de grupa a 2a 100%. La ce varsta ar putea depune dosarul de pensionare pentru pensionare anticipată parțială? Multumesc din suflet

Alte discuții în legătură

Varsta pensionare IRLUBUCURESTI IRLUBUCURESTI Buna ziua O femeie nascuta in 1966, februarie. cu 10 ani de munca grupa I si 13 ani de grupa II cand iese legal la pensie? Lucreaza din 1984. Multumesc! (vezi toată discuția)
Pensie limita de varsta, varsta+grupa 2a HoriaC HoriaC Buna ziua. Scriu acest post in numele tatalui meu. Am citit \"Legea pensiilor 2008\" si nu am gasit nici o referire la grupa 2a, ci doar condii de munca ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata barbat edith maria edith maria Buna ziua Sotul meu este nascut in 14 august 1956, lucreaza din iulie 1975 pana in prezent, din care 16 ani si 9 luni in grupa a II-a. Cand se poate pensiona ... (vezi toată discuția)