Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Succesiunea nu a fost inca dezbatuta dar una din ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Succesiunea nu a fost inca dezbatuta dar una din partile mostenitoare ...

Succesiunea nu a fost inca dezbatuta dar una din partile mstenitoare a vandut partea ce-i revine fara acordul celorlalte parti, deci fara sa se stie ce anume a vandut, in cazul nostru ce anume a transmis ca mostenire. Exista un termen limita in care actul de vanzare sau de mostenire devine activ daca nu a fost atacat? Reamintec faptul ca celelalte parti implicate nu au fost instiintate despre vanzarea/transmiterea mostenirii.
Probabil si-a vândut drepturile succesorale, ceea ce este legal.
Contractul de vânzare si certificatul de moștenitor devin "active" de la momentul semnării/eliberării lor.
raluk0207, utilizator