Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general SRL neplatitor de tva, dorește sa cumpere o mașină ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

SRL neplatitor de tva, dorește sa cumpere o mașină de la o persoana fizica.

Bună ziua.
Am o nelămurire.
Firma mea, un SRL neplatitor de tva, dorește sa cumpere o mașină de la o persoana fizica.
Am înțeles ca, contractul de vânzare - cumpărare, se înregistrează în contabilitate și pot sa ma scad cu cheltuiala.
Firma cum poate plăti cumpărătorului, persoana fizica, suma?
Prin virament bancar, sau se poate și cash?
Multumesc.
george-neagu, moderator