Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Divorț. Bună! Cunosc un om care a fost în ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Divorț. Bună! Cunosc un om care a fost în concubinaj timp ...

Divorț. Bună! Cunosc un om care a fost în concubinaj timp de 3 ani. După 2 ani de relație el a făcut un împrumut in banca, fiind șofer de tir a plecat. I.a lăsat banii concubinei sa ia un apartament cu încrederea ca ea îl va trece pe acte. Partenera ia zis ca nu poate sa îl treacă ca e plecat și nu sunt căsătoriți. După un timp s.au trecut în acte. Dar ea tot refuza sa refacă actele de la apartament. In urma cu o săptămână pe acest subiect s.au certata f rău... ea făcând scandal și chemând politia pe motiv ca el a vrut sa o onoare. Asta a declarat ea și fiul ei din alta căsătorie minor. El a plecat din apartament. Urmează sa depună divorțul. Sunt șanse ca el sa își recupereze suma de bani?
După un timp s.au trecut în acte.
In care acte, de casatorie ?:))
Dar ea tot refuza sa refacă actele de la apartament.

nu are ce sa refaca, putea sa ii dea o cota sau chiar tot, daca voia.
Poate cere suma de bani, sa o faca curand.
Banii au fost cash ? bani in mana i-a lasat concubinei ? Cum probeaza ca au fost ai lui ?

Da. S.au căsătorit pana la urma. El inafara de faptul ca a scos bani din banca si are de plătit 10 ani pt ei rate. nu are nici.o dovada ca i.a lăsat ei banii .

gi-jane2, moderator
ar trebui sa isi faca si alte probe mai consistente, schimb de mesaje etc.
gi-jane2, moderator
Cind e vorba de bani , oricit de mare ar fi dragostea FACETI ACTE. Incercati totdeauna sa consultati un specialist in drept , notar sau avocat INAINTE nu dupa sau mai tirziu cind se ivesc probleme.
o dovada are ca a facut imprumut in banca,,,trebuie sa aiba ca e dator