Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, va rog am nevoie de un sfat. Cum se poate ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, va rog am nevoie de un sfat. Cum se poate angaja si ...

Buna ziua, va rog am nevoie de un sfat. Cum se poate angaja si plati presedintele Asociatiei de Proprietari. Multumesc!

Salut,
Presedintele , cenzorul, alti membri ai com. executiv, nu se angajeaza in mod obisnuit, adica cu contract individual de munca.
Acestora li se intocmeste Contract de mandat, remuneratia nu se cheama salariu, ci indemnizatie.
Asadar, pentru personalul angajat cu contract individual de munca (cim), li se intocmeste un stat de plata diferit de personalul carora le intocmiti contract de mandat.
Daca vrei, putem discuta pe mesaje privat sau la telefon. De asemeni, poteti apela la serviciile unui contabil.
Succes!
Observ ca raspunsul meu la topicul de mai sus, scris pe 14.02.2022, ora 22:34, este "blocat" cu :
mesajul poate fi editat in termen de 30 minute...
Or fi trecut cele 30 de minute, ce sa zic?
Închideți browserul și redeschideți-l, nu se poate așa o minune :)
Ei, cred ca a inceput sa mearga desi, acum, sunt pe Mozilla.
Multumesc frumos !