avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1802 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, va rog am nevoie de un sfat. Cum se poate ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, va rog am nevoie de un sfat. Cum se poate angaja si ...

Buna ziua, va rog am nevoie de un sfat. Cum se poate angaja si plati presedintele Asociatiei de Proprietari. Multumesc!

Cel mai recent răspuns: Adam Grecu , utilizator 13:38, 8 Martie 2022
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Salut,
Presedintele , cenzorul, alti membri ai com. executiv, nu se angajeaza in mod obisnuit, adica cu contract individual de munca.
Acestora li se intocmeste Contract de mandat, remuneratia nu se cheama salariu, ci indemnizatie.
Asadar, pentru personalul angajat cu contract individual de munca (cim), li se intocmeste un stat de plata diferit de personalul carora le intocmiti contract de mandat.
Daca vrei, putem discuta pe mesaje privat sau la telefon. De asemeni, poteti apela la serviciile unui contabil.
Succes!
Observ ca raspunsul meu la topicul de mai sus, scris pe 14.02.2022, ora 22:34, este "blocat" cu :
mesajul poate fi editat in termen de 30 minute...
Or fi trecut cele 30 de minute, ce sa zic?
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Închideți browserul și redeschideți-l, nu se poate așa o minune :)
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ei, cred ca a inceput sa mearga desi, acum, sunt pe Mozilla.
Multumesc frumos !

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

D112 pentru o asociatie de proprietari suciugeorgeta suciugeorgeta La o asociatie de proprietari este angajat un administrator in baza unui contract de mandat....in decl 112 completez sectiunea A sau C? (vezi toată discuția)
Sunt presedinte de asociatie cu contract de mandat, am drept de concediu de odihna? racu_ghita racu_ghita vreau sa stiu daca am drept la concediu de odihna, eu sunt incadrat de contract de mandat cu 4 ore. (vezi toată discuția)
Care sunt viciile care duc la anularea unui contract de mandat? ficiu_elena ficiu_elena Buna seara! Care sunt viciile care duc la anularea unui contract de mandat? Concret: contractul de mandat, semnat de presedinte si membrii comitetului ... (vezi toată discuția)