Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, Locuiesc in Bucuresti, in sectorul 3, si ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, Locuiesc in Bucuresti, in sectorul 3, si din pacate ...

Buna ziua,

Locuiesc in Bucuresti, in sectorul 3, si din pacate in blocul cu o singura scara, avem un vecin alcoolic, care din toamna anului trecut si-a pierdut locul de muna si a inceput, pentru a face niste bani, sa stranga de prin tomberoane, peturi, doze de bere, etc, pe care le depoziteaza la el in apartament, apartamentul devenind un focar de infectii, cu un miros insuportabil si bineinteles, plin de gandaci, gandaci care au inceput sa infesteze apartamentele de pe coloala lui si scara blocului.
Desi s-a facut dezinsectie pe scara de mai multe ori, focarul este tot acolo.
Primaria sectorului 3 ridica din umeri si spune ca nu are nici un drept si nici nu poate obliga omul sa faca curat.
Ca o mica paranteza, , nu stiu daca are vreo importanta, dar vecinul mai are un frate, care nu locuieste in apartament, ei doi fiind proprietarii apartamentului.

Va rog sa-mi spuneti, ce se poate face in situatia data.

Multumesc!
Edi86, utilizator
Sesizati oficial autoritatea pentru sanatate publica si comisariatul garzii de mediu