Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amenda covid! Bună! Am primit o amenda din cauza ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Amenda covid! Bună! Am primit o amenda din cauza faptului ca ...

Amenda covid!
Bună!
Am primit o amenda din cauza faptului xa am întrat în tara și nu am complectat formularul online. Defapt am încercat sa îl fac și dădea eroare asa ca eu l.am lăsat balta ei pe mine nu . Mi.a venit amenda 2000 lei . Ce pot face?
Plangere impotriva procesului verbal de contraventie.
Cum se procedează?

Mihăilă Sebastian a scris:

Plangere impotriva procesului verbal de contraventie.

Introduceti in termen de 15 zile de la momentul comunicarii procesului verbal de contraventie plangere la judecătoria în a cărei circumscripție își are sediul Direcția de Sănătate Publică județeană sau a municipiului București. Cel mai bine este sa luati legatura cu un avocat care sa se ocupe.
Am înțeles. Sunt din Craiova. Mulțumesc!

Mihăilă Sebastian a scris:

Introduceti in termen de 15 zile de la momentul comunicarii procesului verbal de contraventie plangere la judecătoria în a cărei circumscripție își are sediul Direcția de Sănătate Publică județeană sau a municipiului București. Cel mai bine este sa luati legatura cu un avocat care sa se ocupe.