avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 289 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amenda covid! Bună! Am primit o amenda din cauza ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Amenda covid! Bună! Am primit o amenda din cauza faptului ca ...

Amenda covid!
Bună!
Am primit o amenda din cauza faptului xa am întrat în tara și nu am complectat formularul online. Defapt am încercat sa îl fac și dădea eroare asa ca eu l.am lăsat balta ei pe mine nu . Mi.a venit amenda 2000 lei . Ce pot face?
Cel mai recent răspuns: Gabriela mka , utilizator 16:27, 17 Februarie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Plangere impotriva procesului verbal de contraventie.
Cum se procedează?

Mihăilă Sebastian a scris:

Plangere impotriva procesului verbal de contraventie.

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Introduceti in termen de 15 zile de la momentul comunicarii procesului verbal de contraventie plangere la judecătoria în a cărei circumscripție își are sediul Direcția de Sănătate Publică județeană sau a municipiului București. Cel mai bine este sa luati legatura cu un avocat care sa se ocupe.
Am înțeles. Sunt din Craiova. Mulțumesc!

Mihăilă Sebastian a scris:

Introduceti in termen de 15 zile de la momentul comunicarii procesului verbal de contraventie plangere la judecătoria în a cărei circumscripție își are sediul Direcția de Sănătate Publică județeană sau a municipiului București. Cel mai bine este sa luati legatura cu un avocat care sa se ocupe.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amenda plf Miha111 Miha111 Buna ziua, ma poate ajuta cineva cu mai multe detalii referitoare la contestarea unei amenzi plf? (vezi toată discuția)
Buna ziua , ce ar trebui sa fac daca am primit amenda de la dsp ... ramona7513 ramona7513 Buna ziua , ce ar trebui sa fac daca am primit amenda de la DSP si eu si fiul meu pentru intrarea in Roamnia si zic ei necompletarea formularului PLF desi noi ... (vezi toată discuția)
unde se poate depune contestatie ... marinella1759@yahoo.com marinella1759@yahoo.com Buna seara, As dori sa intreb unde se poate depune contestatie la amenda primita conform Art.4 alin.1 din OU 129/2021,privind implementarea formularului ... (vezi toată discuția)