avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 703 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Buna ziua, Premisa: Imi inregistrez propria marca la ...
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Buna ziua, Premisa: Imi inregistrez propria marca la OSIM si ...

Buna ziua,

Premisa: Imi inregistrez propria marca la OSIM si achizitionez coduri EAN GS1.
Intrebare:
In care dintre situatiile de mai jos pot sa folosesc ambalaj propriu (reambalare) + cod EAN pentru revanzare?
1. Produs no-name (gen made in China);

2. Doua (sau mai multe) produse (complementare), de la producatori diferiti;
Exemplu: cumpar fir de undita de la un producator, ace de la alt producator, plumb si plute de la alt producator - le impachetez si le vand ca un produs nou "kit pt pescuit"

3. Produs vrac, il cantaresc/masor si il reambalez.
Exemplu: cumpar 100 litri clor vrac + 200 sticle PET de 1/2 litri + 200 etichete cu marca si cod EAN
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 14:50, 22 Februarie 2022
A. ca sa putem răspunde, e nevoie sa știm pentru ce v-ați înregistrat marca. (clasificarea Nisa e destul de cuprinzătoare);
B. codul EAN n-are nici o legătură cu marca înregistrată.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare magazin haine firma popescuadrianacatalina popescuadrianacatalina sunt interesata sa cumpar haine de firma din diferite tari si sa mi infiintez magazin in romania.De exemplu haine de la Diesel,Kelvin Klein,Zara,H&M,Miss Sixty ... (vezi toată discuția)
Asemanari nume marca osim martins martins Buna ziua Am domeniul de internet www.exemplu.ro domeniu ce va fi legat de un site, ce nu are legatura cu cafeaua marca inregistrata exempllu. Inainte de a ... (vezi toată discuția)
Inregistrare marca sau copyright dariusmihai dariusmihai Buna ziua. Numele meu este Darius Mihai si am cateva nelamuriri referitoare la inregistrarea unui program software. Am postat la adresa ... (vezi toată discuția)