Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Cand scrie ca pot face recurs 3 zile sambata si ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Cand scrie ca pot face recurs 3 zile sambata si duminica se calculeaza ...

Cand scrie ca pot face recurs 3 zile sambata si duminica se calculeaza daca cade datele pe aceste zile.Multumesc deja inainte raspunsul
2. când termenul se socoteşte pe zile, nu intră în calcul ziua de la care începe să curgă termenul, nici ziua când acesta se împlineşte;
(2) Când ultima zi a unui termen cade într-o zi nelucrătoare, termenul se prelungeşte până în prima zi lucrătoare care urmează.

ca ex. daca ati primit comunicarea vineri si scrie 3 zile, ultima zi e marti in care puteti depune, iar daca termenul de implineste sambata sau diminica, ultima zi e luni.
in ca zi ati primit exact ?