Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... gasire act vanzare-cumparare in arhivele nationale ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

gasire act vanzare-cumparare in arhivele nationale Buna ziua,as ...

gasire act vanzare-cumparare in arhivele nationale
Buna ziua,as dori cateva informatii despre gasirea unui act de vanzare-cumparare din anul 1951.
Acest act atesta cumpararea strabuniciilor mei a unui teren, am datele de identificare al actului, (nr. si data exacta a intocmiri)
Poate cineva sa imi spuna cum se procedeaza la arhivele nationale pentru gasirea acestui act?
Am intrat pe site la ei si am gasit unele cereri care se pot depune , si am vazut ca este o taxa de 45 lei, dar nu am gasit exact ce tip de cerere se depune pentru acest act.
Ma poate ajuta cineva?
Se face cerere tip, se gaseste la sediul institutiei un formular care se completeaza. Este nevoie de cartea de identitate si de actul de mostenire.