Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună seara. Sunt președintele unei asociații de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună seara. Sunt președintele unei asociații de proprietari ...

Bună seara. Sunt președintele unei asociații de proprietari cu 9 blocuri. Avem angajata o firma de administrare asociații și vreau o expertiză contabilă privind situația financiară a asociației. Asociația este înființată din anul 2013 și nu s-a făcut nici o expertiză până acum. Ce costuri credeți că implică o astfel de expertiză?
Raspunsul este conditionat de mai multe elemente
Costul este conditionat de persoana -care urmeaza sa execute verificareafinanciar contabila, = ,persoana fizica autorizata,PFA perioada de verificat unu sau mai multi ani si obiectivele
Puteti contracta expertiza financiar contabila prin expert CECCAR cu care puteti negocia perioada de verificat nu se
justifica perioada mai mare de 3 ani decat in cazul suspiciuni de incalcare legislatie cu existenta de prejudiciu, si obiectivele expertizei