Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am o rulota tip fast-food in care fac gogoși.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am o rulota tip fast-food in care fac gogoși.

Buna seara. Am o rulota tip fast-food in care fac gogoși. Întrebarea este dacă am voie sa merg la târgurile săptămânale ptr că am fost la târgul de la Facai langa Craiova și mi s-a spus că nu am voie cu gogoși ptr că primesc amenda. Țin să precizez că mai era un foodtrack dar ăla avea voie (că cică are cunoștințe ) așa mi s a spus . Vă mulțumesc .
george-neagu, moderator
Aveti nevoie de autorizatie de la primarie (pentru amplasament si comercializare) si DJSP, DJSV (pentru comercializare).
Aceste acte DSP și DSV le dețin . Primaria Craiova nu mai da autorizări de amplasament pe spațiul public. Eu fiind mobila întrebăm dacă am voie la târgul săptămânal unde vin toți comercianții ambulanți a și mine stau 3 -4 ore cât tine târgul și plec. Îmi trebuie autorizare și în aceste condiții ??

POPA GHEORGHE a scris:

Aveti nevoie de autorizatie de la primarie (pentru amplasament si comercializare) si DJSP, DJSV (pentru comercializare).

Aveti nevoie de autorizatie de la primarie pentru comert in targ.