avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 688 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua, va rog un raspuns in ceea ce priveste ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua, va rog un raspuns in ceea ce priveste revocarea unei ...

Buna ziua, va rog un raspuns in ceea ce priveste revocarea unei declaratii de calatorie pentru minori
Am o declaratie pentru a putea iesi din tara cu minorul, insa tatal de care sunt despartita , ameninta cu revocarea acestei declaratii, nu este de acord cu o vacanta! Avem custodie comuna! Este posibil, ce as putea face in aceasta situatie?
Cel mai recent răspuns: denisa25 , utilizator 11:05, 23 Februarie 2022
plecati pana sa o revoce.
Vacanta ar fi peste 2 luni..si ma gandesc sa nu raman cu biletele cumparate...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Custodie Mihaela1924 Mihaela1924 Buna ziua! As avea nevoie urgent de un sfat! Se da următoarea situație: eu și concubinul am fost împreuna 8 ani și avem o fetița de 3 ani! 5 ani am fost ... (vezi toată discuția)
Custodie comuna parinti necasatoriti catalin_ovidiu catalin_ovidiu As dori sa stiu ce drepturi si obligatii apar in urma obtinerii custodiei comune. Am un copil de 1 an si nu sunt casatorit cu mama acestuia. Cum relatia nu mai ... (vezi toată discuția)
Scoatere din tara minor daria_ramona2006 daria_ramona2006 Buna ziua ,as avea o intrebare : sunt divortata din 2010 si am o fetita de 7 ani si jumatate ; la divort fetita mi-a fost incredintata prin hotarare ... (vezi toată discuția)