Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Persoana desemnata
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Persoana desemnata

In santier construcții, persoana desemnata ca si conducător al locului de munca, poate fi si persoana desemnata sa acorde prim ajutor în caz de accident..situații de urgenta?
Conducatorul locului de munca poate conduce actiunea de acordare prim ajutor. Persoane desemnate pot fi lucratori pe locuri de munca care au fost nominalizati prin decizie interna a angajatorului, instruiti (de preferat sa fi urmat un curs de salvatori) si verificati/ testati.