Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Judecatorul trebuia sa anunte sentinta in urma cu o ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Judecatorul trebuia sa anunte sentinta in urma cu o luna intr-un ...

Judecatorul trebuia sa anunte sentinta in urma cu o luna intr-un proces in care contestam PV al Politiei, care ma declara vinovat intr-un accident rutier. Judecatorul mi-a spus ca nu mai trebuie sa fiu prezent in data cand se va pronunta sentinta dar de atunci sentinta finala a fost amanata de 4 ori desi exista si raportul unui expert auto la dosar.
1. Care credeti ca este motivul amanarilor repetate ?
2. Credeti ca ar trebui sa fiu prezent la primul termen care este anuntat pe sit-ul judecatoriei ?... si ce ar trebui sa cer judecatorului
Multumesc
Nu aveti unde sa fiti prezent deoarece procesul s a finalizat iar.pronuntarea nu se face in sedinta publica.Se amana din n posibile motive:volum de munca mare,comoditatea judecatorului,speta e mai complexa etcetc
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Buna seara,

Multumesc pentru raspuns si clarificari.

Toate cele bune,