Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua!daca se poate sa ma ajutati cu un sfat.eu cu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua!daca se poate sa ma ajutati cu un sfat.eu cu sotul ...

Buna ziua!daca se poate sa ma ajutati cu un sfat.eu cu sotul detinem o casa construita de noi pe terenul tatalui sau iar acesta nu vrea sa ne cedeze noua terenul.mentionez ca nu avem acte pe casa si nici nu este inregistrata la primarie deoarece el nu vrea sa finalizeze actele.noi suntem in situatia in care nu avem nici curent,noi fiind racordati din contoarul lui.ce este de facut in situatia aceasta.putem sa fim proprietari doar pe constructie si sa ne racordam la curent separat,fara acordul lui?orice sfat este bine venit.multumesc
va trebui ca impreuna cu sotul sa va dati in judecata socrul, sa se constate ca e bunukl dvs, ca ati contruit pe terenul lui si sa aveti drept de superficie asupra terenului.
mergeti la un avocat.