Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... timbru...procedura...ajutor :(
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

timbru...procedura...ajutor :(

va rog sa ma ajutati pt ca avocata m-a cam lasat balta :(.

mi-a intocmit actiunea de divort (in 2 exemplare) si mi-a lasat-o cu mentiunea ca trebuie sa o trimit la judecatorie timbrata cu timbru judiciar.

am cumparat timbru si recunosc ca nu stiu ce sa fac cu el. se lipeste pe actiune, doar se pune in plic???? (am vazut ca pe matca scrie ca acea parte ramane la dosar.

deci am 2 exemplare din actiune si 2 din timbru si....nu stiu ce sa fac cu ele.

va rog sa ma ajutati
nu il lipiti pe actiune, il puneti in plic impreuna cu aceasta
La actiunea de divort mergeti personal la instanta si depuneti cererea. Sa aveti timbrul judiciar si taxa de timbru asupra dvs.