Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... As dori sa știu daca mai primesc pensie de urmaș la ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

As dori sa știu daca mai primesc pensie de urmaș la o facultate cu frecvență redusă

Bună ziua. Am 19 ani și sunt ultimul an la liceu. Eu primesc o pensie de urmaș și aș vrea să știu dacă pot beneficia de ea și la o facultate cu frecventa redusa. Știu ca la o facultate la zi beneficiezi sigur dar nu știu dacă și la cea cu frecvență redusă. Mulțumesc! :*
Întrebați la casa de pensii. Dar la frecvență redusă se consideră că aveți timp să lucrați, și realizând venituri nu vă mai aflați în stare de nevoie.