Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bransare apa.Buna ziua,anul trecut sa schimbat ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bransare apa.Buna ziua,anul trecut sa schimbat conducta de apa pe strada,noi ...

Buna ziua,anul trecut sa schimbat conducta de apa pe strada,noi suntem proprietari a locuintei dar locuim in curte comuna cu chiriasi a primariei. Am cumparat casa cu contor de apa montat in pivnita,iar acuma sa pus unul comun in strada dar cind sa trecut pe noa conducta noi am ramas fara apa ca noa nu ni sa facut bransarea la apa. Am cumparat contor,dar montarea si bransarea nea costat, pe linga contor, 900 lei. Desi am intrebat atit la Apa cit si la Primarie de ce nu am fost bransati,nu am primit nici un raspuns. La 3 luni vin sa citeasca contoarele si platim citirea 11 lei si ceva. Ce se mai poate face?
Este problema care o puteti solutiona direct cu reprezentantii furnizorului de apa