Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, Pentru rezolvarea unor probleme legate de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, Pentru rezolvarea unor probleme legate de moștenire ...

Buna ziua,
Pentru rezolvarea unor probleme legate de moștenire am făcut un contract cu un mediator. După începerea colaborării a mai început să ceară niște sume ce nu erau specificate în contract. ( Ridicare documente de la cadastru, etc, etc) Am făcut transfer pe revolut ( contul lui personal- știu că nu așa ar fii trebuit). Domnul mă amețește de câteva luni bune și încă nu a rezolvat nimic. Mai nou nu răspunde nici la telefon. Cum procedez?
rolul mediatorului nu e sa ridice documente de la cadastru si daca s-a oferit, i-ar trebui imputernicire.
ce scrie mai exact in contract ?
~ Conținut șters la cerere ~
Mulțumesc frumos, am dovezi.Dacă nu pot să mă înțeleg cu domnul așa o să procedez.
Din păcate nu era specificat în contract că ridică el documentele de la cadastru, dar sa oferit ( contractat) și eu de bună credință (sau naivitate) am plătit fără să cer completare contract.