Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incetare contract de munca prin acordul partilor
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incetare contract de munca prin acordul partilor

Este posibil sa inceteze contractul de munca prin acordul partilor in momentul cand angajatul se afla in concediu medical? Sau se considera contractul suspendat pana cand se termina concediul medical?
Daca e "prin acordul partilor" da, este posibil. :)
Da este posibil.
c.med. suspenda de drept c.i.m.! dupa terminarea medicalui se poate!
Angajatorul şi salariatul pot conveni, înainte de expirarea concediului medical, cu privire la încetarea contractului individual de muncă.