Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara,va rog sa ma ajutati proprietara unui ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara,va rog sa ma ajutati proprietara unui Apartament ...

Buna seara,va rog sa ma ajutati,sint proprietara unui Apartament din Oradea si a-s vrea sa stiu daca am dreptul si eu la o Parcare (din Parcarile care se distribue de catre Primarie)? Am apelat de mai multe ori la Asociatia de Proprietari ,dar mi sa spus ca datorita faptului ca sint cetatean austriac si masina nu e inmatriculata in Romania nu am dreptul la o parcare.Mentionez ca am vecini in scara ,care detim cite 2parcari aferente blocului nostru. Va rog sa i-mi spuneti daca exista vre-o posibilitate sa obtin si eu o parcare si in ce condotii? Va multumesc mult!
Normele in vigoare impun ca solicitantii locurilor de parcare vehicule sa intruneasca anumite criterii legal prevazute cum ar fi ca soliictantul sa fie proprietar in imobilul in apropierea caruia solicita loc de parcare si concomitent vehiculul sa fie inmatriculat in Romania si pe talon sa fie consemnata adresa solicitantului
Cum dv nu intruniti toate criteriile,pe cale de consecinta solicitarea dv nu poate beneficia de solutionare favorabila