avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 825 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Coduri fiscalizare casa de marcat?ce coduri pot pune ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Coduri fiscalizare casa de marcat?ce coduri pot pune la casa ...

Coduri fiscalizare casa de marcat?ce coduri pot pune la casa de marcat dacă am firma pe codul CAEN 3313 repararea echipamentelor electronice și optice (mentionez ca,nu am activitate de vanzare) Multumesc frumos!
Cel mai recent răspuns: lavih , utilizator 18:18, 8 Martie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Fiscalizarea este una, codurile alta.
Dupa fiscalizare, in casa de marcat va baga niste coduri...de exemplu reparatie rama ochelari. Sa va faceti o lista cu tot ce facturati, ca sa le treaca in casa.
Dupa ce reparati, faceti factura si bon de casa. Sau doar bon, unde va trebui sa apara ce ati facut. Reparatie...ceva..
Multumesc frumos!


vali m a scris:

Fiscalizarea este una, codurile alta.
Dupa fiscalizare, in casa de marcat va baga niste coduri...de exemplu reparatie rama ochelari. Sa va faceti o lista cu tot ce facturati, ca sa le treaca in casa.
Dupa ce reparati, faceti factura si bon de casa. Sau doar bon, unde va trebui sa apara ce ati facut. Reparatie...ceva..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se incaderaza la noma fixa? valscu valscu Buna ziua, Trebuie sa-mi fac PFA si am ales ca si coduri posiblie [b]3312[/b], [b]3313[/b], [b]3319[/b], [b]3320[/b], [b]9511[/b] . Imi puteti spune daca ... (vezi toată discuția)
Optica mobila theya_05 theya_05 pt o societate cu obiect de activitate optica mobila cum ar fi mai indicat sa se faca inregistrarile :ca pt.vanzare cu amanuntul sau ca pt.vanzare en-gross ... (vezi toată discuția)
Codul caen corect anemaria_ioana anemaria_ioana Daca un I.I. doreste sa cumpere componente calculator, doar ocazional, pe care le revinde cu un mic adaos (fara a-si face stoc de astfel de produse, doar la ... (vezi toată discuția)