Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Coduri fiscalizare casa de marcat?ce coduri pot pune ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Coduri fiscalizare casa de marcat?ce coduri pot pune la casa ...

Coduri fiscalizare casa de marcat?ce coduri pot pune la casa de marcat dacă am firma pe codul CAEN 3313 repararea echipamentelor electronice și optice (mentionez ca,nu am activitate de vanzare) Multumesc frumos!
Fiscalizarea este una, codurile alta.
Dupa fiscalizare, in casa de marcat va baga niste coduri...de exemplu reparatie rama ochelari. Sa va faceti o lista cu tot ce facturati, ca sa le treaca in casa.
Dupa ce reparati, faceti factura si bon de casa. Sau doar bon, unde va trebui sa apara ce ati facut. Reparatie...ceva..
Multumesc frumos!

vali m a scris:

Fiscalizarea este una, codurile alta.
Dupa fiscalizare, in casa de marcat va baga niste coduri...de exemplu reparatie rama ochelari. Sa va faceti o lista cu tot ce facturati, ca sa le treaca in casa.
Dupa ce reparati, faceti factura si bon de casa. Sau doar bon, unde va trebui sa apara ce ati facut. Reparatie...ceva..