Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Intrebare legata de transferul unui detinut
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Intrebare legata de transferul unui detinut

Buna ziua, prietenul meu a fost arestat si detinut initial la penitenciarul Oradea, acolo a facut cerere de a fi transferat la Timisoara, el avand domiciliul si familia acolo. Ajuns acolo a constatat ca este mai rau tratat decat la Oradea, de exemplu el fiind nefumator a fost bagat intr-o camera de 18 persoane printre care si fumatori. Eu recent m-am mutat intr-o localitate aproape de Oradea si imi pot face buletin aici. L-ar ajuta asta sa poata face din nou cerere de transfer inapoi la penitenciarul Oradea, ar mai fi posibil? Va multumesc anticipat.
Buna ziua. Orice cerere se poate face si orice cerere trebuie motivata. Motivata, de ce asa si nu altfel. Este cam trasa de par cum se zice, dar incercati, macar sa aveti satisfactia ca ati incercat ceva.