Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cum pot sa ma casatoresc cu un Algerian? Buna seara ! ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cum pot sa ma casatoresc cu un Algerian? Buna seara ! Ma poate ajuta cineva si pe mine cu niste sfaturi? ...

Buna seara ! Ma poate ajuta cineva si pe mine cu niste sfaturi? De 4 ani vorbesc cu un baiat din Algeria si cei din Romania imi tot resping cererea de invitatie astfel ar putea obtine o viza de vizita ptr a ne putea casatori in Romania . Este dorinta mea de a oficializa casatoria aici . Specific si faptul ca eu nu pot sa merg zi sa stau in Algeria foarte mult pentru a ne casatori acolo , am inteles ca procedura de acolo dureaza destul de mult iar ambasada Romaniei nu oficializeaza casatorii acolo . Ce sa fac ? Cum sa fac sa ma casatoresc cu el? Simpt ca imi ingradesc dreptul la libera alegere si decizia de a ma casatori cu persoana iubita. Ma puteti ajuta?? Va rog mult sa imi dati un sfat ,sa ma indrumati daca se poate! Multumesc mult !
Atata timp cat iubitul nu intra legal in Romania e clar ca nu va puteti casatori.
Buna, ai reusit ? Sper ca da ,ma regasesc in situatie si mi-ar prinde bine un sfat.Multumesc
Buna seara, oare mai aveti si alte informatii? Sunt in aceeasi situatie. Va pot lasa adresa mea de gmail ca sa luam contact. onigap15@gmail.com

Dolcelina a scris:

Buna, ai reusit ? Sper ca da ,ma regasesc in situatie si mi-ar prinde bine un sfat.Multumesc

Salut. Imi poti lasa te rog un mesaj pe adresa de gmail? onigap15@gmail.com

Patricia1515 a scris:

Buna seara, oare mai aveti si alte informatii? Sunt in aceeasi situatie. Va pot lasa adresa mea de gmail ca sa luam contact. onigap15@gmail.com

Dolcelina a scris:

Buna, ai reusit ? Sper ca da ,ma regasesc in situatie si mi-ar prinde bine un sfat.Multumesc

Poti te rog sa imi lasi un mesaj pe adresa de gmail?

Patricia1515 a scris:

Buna seara, oare mai aveti si alte informatii? Sunt in aceeasi situatie. Va pot lasa adresa mea de gmail ca sa luam contact. onigap15@gmail.com

Dolcelina a scris:

Buna, ai reusit ? Sper ca da ,ma regasesc in situatie si mi-ar prinde bine un sfat.Multumesc