avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 916 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Cum pot sa ma casatoresc cu un Algerian? Buna seara ! ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Cum pot sa ma casatoresc cu un Algerian? Buna seara ! Ma poate ajuta cineva si pe mine cu niste sfaturi? ...

Buna seara ! Ma poate ajuta cineva si pe mine cu niste sfaturi? De 4 ani vorbesc cu un baiat din Algeria si cei din Romania imi tot resping cererea de invitatie astfel ar putea obtine o viza de vizita ptr a ne putea casatori in Romania . Este dorinta mea de a oficializa casatoria aici . Specific si faptul ca eu nu pot sa merg zi sa stau in Algeria foarte mult pentru a ne casatori acolo , am inteles ca procedura de acolo dureaza destul de mult iar ambasada Romaniei nu oficializeaza casatorii acolo . Ce sa fac ? Cum sa fac sa ma casatoresc cu el? Simpt ca imi ingradesc dreptul la libera alegere si decizia de a ma casatori cu persoana iubita. Ma puteti ajuta?? Va rog mult sa imi dati un sfat ,sa ma indrumati daca se poate! Multumesc mult !
Cel mai recent răspuns: Patricia1515 , utilizator 21:01, 10 Decembrie 2023
Atata timp cat iubitul nu intra legal in Romania e clar ca nu va puteti casatori.
Buna, ai reusit ? Sper ca da ,ma regasesc in situatie si mi-ar prinde bine un sfat.Multumesc
Buna seara, oare mai aveti si alte informatii? Sunt in aceeasi situatie. Va pot lasa adresa mea de gmail ca sa luam contact. onigap15@gmail.com

Dolcelina a scris:

Buna, ai reusit ? Sper ca da ,ma regasesc in situatie si mi-ar prinde bine un sfat.Multumesc


Salut. Imi poti lasa te rog un mesaj pe adresa de gmail? onigap15@gmail.com


Patricia1515 a scris:

Buna seara, oare mai aveti si alte informatii? Sunt in aceeasi situatie. Va pot lasa adresa mea de gmail ca sa luam contact. onigap15@gmail.com

Dolcelina a scris:

Buna, ai reusit ? Sper ca da ,ma regasesc in situatie si mi-ar prinde bine un sfat.Multumesc




Poti te rog sa imi lasi un mesaj pe adresa de gmail?


Patricia1515 a scris:

Buna seara, oare mai aveti si alte informatii? Sunt in aceeasi situatie. Va pot lasa adresa mea de gmail ca sa luam contact. onigap15@gmail.com

Dolcelina a scris:

Buna, ai reusit ? Sper ca da ,ma regasesc in situatie si mi-ar prinde bine un sfat.Multumesc



~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara, as vrea sa ma casatoresc legal cu iubitul meu de ... Patricia1515 Patricia1515 Buna seara, as vrea sa ma casatoresc legal cu iubitul meu de nationalitate algeriana. Imi poate spune cineva va rog unde este mai usor sa ne casatorim ... (vezi toată discuția)
Ma pot casatori in strainatate la ambasada romaniei? ane maria ane maria Vreau sa stiu daca ma pot prezenta la ambasada Romaniei in Algeria pentru a ma casatori cu o persoana algeriana? (vezi toată discuția)
Acte necesare in vederea incheierii unei casatorii dintre un cetatean algerian si cetatean roman in romania celeste6762000 celeste6762000 Buna ziua As dori sa va intreb ce acte trebuiesc pregatite pentru a incheia o casatorie intre un cetatean algerian si un cetatean de nationalitate romana. Cam ... (vezi toată discuția)