avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 761 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna seara, as vrea sa ma casatoresc legal cu iubitul ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna seara, as vrea sa ma casatoresc legal cu iubitul meu de ...

Buna seara, as vrea sa ma casatoresc legal cu iubitul meu de nationalitate algeriana. Imi poate spune cineva va rog unde este mai usor sa ne casatorim legal..in romania sau in algeria? Si de ce acte am avea nevoie. Va multumesc! O sa las si o adresa de gmail in caz ca vede cineva mesajul meu si ma poate ajuta fiind in situatia mea. onigap15@gmail.com
Cel mai recent răspuns: Patricia1515 , utilizator 18:03, 8 Decembrie 2023
Cred ca în România, ca atunci va va fi dvs mai ușor sa divorțați.
Buna seara.
Am nevoie de informatii privind casatoria legala si procedura, nu este vorba de divort aici...multumesc!

SCA IONESCU & NOVAC a scris:

Cred ca în România, ca atunci va va fi dvs mai ușor sa divorțați.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

cum pot sa ma casatoresc cu un algerian? buna seara ! ma poate ajuta cineva si pe mine cu niste sfaturi? ... Ade21 07 Ade21 07 Buna seara ! Ma poate ajuta cineva si pe mine cu niste sfaturi? De 4 ani vorbesc cu un baiat din Algeria si cei din Romania imi tot resping cererea de ... (vezi toată discuția)
Casatorie in romania cu un cetatean din algeria Ade21 07 Ade21 07 Buna ziua! As vrea sa ma ajutati cu niste sfaturi. De 2 ani vorbesc cu un baiat de nationalitate Algeriana. Cum pot sa il invit in Romania pentru a ne casatori ... (vezi toată discuția)
Anulare interdictie acha1400 acha1400 buna nu am reusit sa inchei casatoria in romania cu iubitul meu de nationalitate algeriana deoarece el era solicitant de azil cu intrare ilegala pe teritoriul ... (vezi toată discuția)