Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua ,cel care are grupa de munca de ce nu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua ,cel care are grupa de munca de ce nu beneficiază ...

Buna ziua ,cel care are grupa de munca de ce nu beneficiază și de această reducere de 2 ani pentru toxicitate ? Mulțumesc
Sorin2022, utilizator
Legislatia actuala nu prevede cumularea celor doua pentru reducerea varstei standard de pensionare, in ideea ca cel care a beneficiat de grupa de munca a primit deja o reducere corespunzatoare a varstei de pensionare.
Mulțumesc și este corect?De fapt ce este corect în tara asta !

POPA GHEORGHE a scris:

Legislatia actuala nu prevede cumularea celor doua pentru reducerea varstei standard de pensionare, in ideea ca cel care a beneficiat de grupa de munca a primit deja o reducere corespunzatoare a varstei de pensionare.

De corect este corect. Nu poti primi de doua ori acelasi drept legal.