Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua! Sunt inculpat în cadrul unui proces ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua! Sunt inculpat în cadrul unui proces penal! Care ...

Bună ziua! Sunt inculpat în cadrul unui proces penal! Care este termenul în care poți ridica de la sediul instantei înștiințarea? Pe data de 7 . 03.22. Am fost căutat de către postas pentru a mi înmâna actele, însă nu am fost găsit la domiciliu! Din păcate pe notificarea pe care mi a lăsat o poștașul nu am primit numărul de zile pe care le am la dispoziție sa ridic actele! Eu as putea sa ajung la instanta doar miercuri sa le ridic, deci la distanta de 10 zile ... e în regula?
In regula sau in neregula, oricum nu mai conteaza, mergeti la instanta si ridicati actele, probabil este rechizitoriul, camera preliminara ceva.